En İyi Hurda Kağıt Fiyatları Nasıl Alınır?

Kullanım dışı kalan hurda kağıtlar için en iyi hurda kağıt fiyatlarını nasıl alırsınız? İstanbul’ da hurda kağıt alan yerler arasında faaliyet gösteren Hurdacı ÇAĞIR ile hurdanızı en iyi şekilde, hemen değerlendirin..

Günlük hayatta veya bir sektör içerisinde kullanılan kağıtlar / kartonlar kullanım sonrasında atıl duruma geçebilen değerli malzemelerdir. Hurda durumuna geçen bu malzemeler binlerce kişi tarafından toplanmakta, biriktirilmekte ve hurda kağıt fiyatları üzerinden geri dönüşüme dahil edilmektedir.

Geri dönüşümü yapılabilen birçok farklı kağıt türü olmakla birlikte bu kağıtlar farklı fiyatlara sahiptir. Atık kağıt fiyatlarının belirlenmesinde ise hurda kağıdın türü ve kalitesi fiyatları etkileyen en önemli unsurdur. Ayrıca hurda kağıtların tonajı ve bulunduğu konum hurda kağıt fiyatlarını etkilemektedir.

Peki en iyi hurda kağıt fiyatları nasıl alınır?

hurdacı çağır iletişim

  1. Hurda Kağıdın Türü / Kalitesi

Hurda kağıt fiyatlarını etkileyen ilk unsur atık kağıdın türüdür. Çünkü kağıtlar farklı ihtiyaçlar için kullanılmakta ve farklı kalitelerde üretilmektedir. Kağıtlardaki kalite farkı ise üretim aşamasında ihtiyaçları minimum maliyet ile karşılamaya yöneliktir. Bu nedenle kullanım dışı kalan kağıt türlerinde kalite farkına dikkat edilmektedir.

Ayrıca hurda durumuna geçen kağıt ve kartonların içerisinde yabancı olmamalıdır. Kirli, yağlı veya herhangi bir şekilde yabancı maddeler olması hurda kağıdın düşürebilir. İhtiyaç dışı kalan hurda kağıt türlerini bu kriterlere dikkat ederek değerlendirebilirsiniz. Hurda kağıt alan firmalar tarafından oluşturulan kağıt türleri ise aşağıdaki gibidir.

1. Hamur Beyaz Kağıt Fiyatı
Değişik Renkli Kağıt Fiyatı
Karton Kağıt ( Koli ) Fiyatı
Okul Kitabı Fiyatı
A4 Fotokopi Fiyatı
Peçete Kağıdı Fiyatı
Karton Kağıt Bardak Fiyatı
Kullanılmış Gazete Fiyatı
Kullanılmamış Gazete Fiyatı
Bristol Kağıt Fiyatı
Kuşe Kağıt Fiyatı
Dergi Fiyatı
Katalog Fiyatı
İplik Bobin Hurdası Koçan Kağıdı
Arşiv İmha Hurda Fiyatı
Ofset Baskı Bozuğu Hurdası
Karışık Kağıt Hurdası Fiyatı
  1. Hurda Kağıdın Tonajı ve Konumu

Hurda kağıt fiyatları söz konusu olduğunda hurdanın nerede olduğu ve ne kadar olduğu önemlidir. Hurda kağıt alan hurdacılar tarafından dikkat edilen bu unsur, zaman ve bazı maliyetleri düşüreceği için orta tonajdaki hurdalarda fiyatı etkileyebilir

Ayrıca hurdacılar tarafından verilen hurda kağıt fiyatını hurdanın tonajı önemli ölçüde etkileyebilir. Yüksek tonajdaki hurda kağıt ve karton çeşitlerinde toplamda edilecek kâr oranı artmakta ve bazı maliyetler azalmaktadır. Bu durumda hurda kağıt çeşitlerini en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır.