Hurda Demir Alımı —

Hurda demir şüphesiz ki hurda sektörünün temel yapı taşlarından biridir. Geri dönüşüm alanında faaliyet gösteren firmamız hurda demir alımı başta olmak üzere birçok hurda çeşidinin alımını yapmaktadır. Ayrıca hurda demir fiyatları, hurda malzemelerin kesimi, sökümü ve yıkımı gibi ihtiyaçlar içinde destek sağlamaktayız.

Demir neredeyse gördüğümüz her alanda kullanılan ve sanayinin temel ham maddesini oluşturan bir metaldir. Ucuz ve dayanıklı olmasından dolayı inşaat sektöründe, otomotiv sektöründe, endüstriyel ürünlerde ve son tüketici ürünlerinde sıklıkla kullanıldığını görebiliriz. Sayısız kullanım alanına sahip olan demir zamanla atıl duruma geçtiğinde mutlaka geri dönüştürülmesi gereken bir hurda türüdür.

Çünkü sınırlı olan doğal kaynaklarımızı olabildiğince verimli kullanmamız gerekiyor. Ayrıca hurda demir ve diğer metaller kayıpsız olarak geri dönüşümü yapılabilen değerli malzemelerdir. Bu nedenle demir hurdalarını geri dönüştürmek yerine toprak dolguya karıştırmak çeşitli alanlarda büyük bir zarara ve israfa neden olur.

Zararın ve israfın önlenmesi ise kolektif bir bilinç ile mümkündür. Bireyler tarafından birkaç parça demir malzemenin çöpe atılması önemsiz görülebilir. Fakat ülke genelinde milyonlarca insanın birkaç parça hurdayı çöpe attığı düşünülürse bu zarar ekonomide ve doğada ciddi boyutlara ulaşabilir. Bu nedenle hurda demir alan firmalar arasında faaliyet gösteren firmamız İstanbul genelinde adresten hurda alımı yapmaktadır. Gerek çevrimiçi hurda fiyatı desteği gerekse yüksek tonajdaki hurdalar için ücretsiz keşif desteği ile tüm hurdanızı geri dahil edebilirsiniz. Ek olarak faaliyet alanlarımız sadece İstanbul ile sınırlı olmayıp yüksek tonajdaki her nevi hurda için tüm Türkiye’ den destek alabilirsiniz.

hurdacı çağır iletişim

            Hurda Demir Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hurda metal fiyatları, arz-talep dengesinde Londra Metal Borsasında belirlenen metal fiyatlarına göre belirlenmektedir. Hurda demir fiyatları da bu borsada belirlenen demir fiyatlarına göre oluşturulur. Fakat ülkemizde hurda demir fiyatları belirlenirken döviz kuruda etkili olmaktadır.

Bu nedenle demirin kg fiyatı genel olarak döviz kuru ve LME verilerine göre belirlenmektedir. Temel anlamda bu iki etken göz önüne alınarak hurda alımı yapan fabrikalar tarafından referans hurda demir fiyatları oluşturulur. Oluşturulan bu fiyatlar fabrikaların alım yaptığı fiyatlar olmakla beraber hurdacılar tarafından alacağız fiyatlar bazı değişkenlere bağlı olarak farlılık gösterebilir.

Bu değişkenler hurdanın bulunduğu durum, hurdanın kalitesi, türü, konumu ve tonajı ile ilgilidir. Hurda alım satım süreçlerinde dikkat edilen bu değişkenler alacağınız hurda fiyatlarını önemli ölçüde etkileyebilir. Çünkü hurdaların kaliteli olması, geri dönüşüm süreçlerinde fazla işçilik gerektirmemesi, yakın bir konumda ve yüksek tonajda olması hurdanızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Keza hurdacı firmalarının kâr oranları ve çalıştıkları geri dönüşüm fabrikalarına bağlı olarak ta fiyatlar farklılık gösterebilir. Bu konuda Hurdacı ÇAĞIR olarak minimum kâr oranlarımız ile en iyi fiyat tekliflerini vermeyi amaçlıyoruz. Çevrimiçi fiyat teklifi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak, mail, whatsapp veya telefon üzerinden anlık fiyat desteği alabilirsiniz.