Hurda Bakır Alımı—

Geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren firmamız hurda bakır alımı, hurda bakır fiyatları ve atıl duruma geçebilecek bakır malzemelerin kesimi, sökümü gibi konularda tüketicilere destek vermektedir. Endüstrinin pek çok kolunda kullanılan bakır zamanla atıl duruma geçerek kullanılmaz hale gelebilir. Hurda durumuna geçen bakır çeşitlerinin ise kesinlikle ama kesinlikle geri dönüşüm süreçlerine dahil edilmesi gerekir.

Çünkü hurda bakır ve diğer metal malzemeler kayıpsız olarak geri dönüştürülebilen değerli maddelerdir. Bu özelliklerinden dolayı tekrar tekrar geri dönüştürülerek ham madde olarak kullanılabilir. Fakat hurda metallerin geri dönüşümü yerine toprak dolguya karışması çeşitli alanlarda israfa ve zarara neden olmaktadır.

Zararın önlenmesi adına atıl duruma geçen bakır malzemelerin biriktirilmesi ve sonrasında hurdacı firmalarına satılması hem kişisel hem de ülke ekonomisi açısından önemli bir durumdur. Bu bağlamda Hurdacı ÇAĞIR olarak sizlerin geri dönüşüm süreçlerine dahil olurken güvenilir bir hizmet ve değerinde ödemeler almanızı sağlıyoruz.

Hurda bakır alan firmalar arasında faaliyet gösteren firmamıza İstanbul’ un tamamından ulaşabilirsiniz. Gerek çevrimiçi hurda fiyatı desteği gerekse yüksek tonajdaki hurdalar için ücretsiz keşif desteği alabilirsiniz. Ek olarak faaliyet alanlarımız sadece İstanbul ile sınırlı olmayıp yüksek tonajdaki her nevi hurda için tüm Türkiye’ ye desteğimiz bulunmaktadır.

hurdacı çağır iletişim

            Hurda Bakır Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hurda metal fiyatları, Londra Metal Borsasında belirlenen metal fiyatlarına göre belirlenmektedir. Hurda bakır fiyatları da yine bu borsada belirlenen bakır fiyatlarına göre oluşturulur. Fakat ülkemizdeki metal fiyatlarının belirlenmesinde ayrıca döviz kuru etkili olmaktadır.

Bu nedenle bakırın kg fiyatı genel anlamda döviz kuru ve Londra Metal Borsasına göre belirlenmektedir. Bu iki etkene göre oluşan bakır fiyatları ise bizlere referans hurda bakır fiyatlarını vermektedir. Başka bir ifade ile bakırı işleyen fabrikaların alım yapacağı hurda bakır fiyatları diyebiliriz.

Tüketici olarak alacağınız hurda bakır fiyatları ise hurdacılar tarafından bazı maliyetler düşülerek verilmektedir. Çünkü hurdaların geri dönüşüm süreçlerine dahil edilebilmesi için çeşitli aşamalardan geçirilmesi gerekir. Maliyet oluşturacak aşamalar ise hurdaların bulunduğu durum, kalitesi, türü, konumu ve tonajı ile ilgilidir.

Bakırın yalın halde olması veya diğer metaller ile birlikte bir üründe kullanılmış olması bir ayrıştırma işlemi gerektirecektir. Bu nedenle hurda bakır alan firmalar tarafından alım yapılacak hurdanın durumuna değerlendirilmektedir. Ayrıca hurda bakırın kalitesi, saf halde olması veya yanık bir şekilde olması yine hurdacılar tarafından fiyat aşamasında değerlendirilen bir durumdur.

Aynı zamanda hurdacılar tarafından alacağınız hurda fiyatlarında tonaj ve konumda önemlidir. Bir hurdanın geri dönüşüm tesisine olan uzaklığı nakliye masraflarını artıracağı veya azaltacağı için teklif aşamasında dikkat edilen bir konudur. Ek olarak hurdanın yüksek tonajlarda olması hurda bakırın kg fiyatını en yüksek seviyelere çıkarabilmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi hurda bakır fiyatları birçok değişkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Keza hurdacı firmalarının kâr oranları ve çalıştıkları geri dönüşüm fabrikasına bağlı olarak ta fiyatlar farklılık gösterebilir. Bu konuda Hurdacı ÇAĞIR olarak minimum kâr oranlarımız ile en iyi fiyat tekliflerini vermeyi amaçlıyoruz. Çevrimiçi fiyat teklifi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak, mail, whatsapp veya telefon üzerinden anlık destek alabilirsiniz.