Hurda Sarı Alımı ( Brase )

Hurda sarı alımı, birçok hurdacı firması tarafından sunulan hizmetlerden biridir. Hurda sarı alan yerler arasında faaliyet gösteren firmamız da 7/24 güncel hurda sarı fiyatları ile hizmet vermektedir. Ayrıca Hurdacı ÇAĞIR olarak sunduğumuz güncel sarı fiyatları üzerinden hurdanızın yaklaşık değerini öğrenebilir, hurdaların kesimi, sökümü veya yıkımı gibi konularda firmamızdan destek alabilirsiniz.

Sarı metali, bakıra çinko ilave edilmesi ile oluşturulan bir alaşımdır. Çeşitli formlarda ve farklı bakır / çinko oranlarına sahip alaşımlar bulunmaktadır. Kullanım alanına ve ihtiyaca göre artırılan veya azaltılan bakır oranı ile sarı metalinde farklı kaliteler oluşmaktadır. Bu kaliteler, Araiş MS-70, MS-64, MS-58, çubuk ucu parça MS-58, çubuk ucu parça talaşı, fermuar imalatı talaşı, kırkambar sarı, oto radyatör, su saat, alaşımlı sarı, vana ve musluk gibi kategorize edilebilir.

Sarı alaşımı endüstriyel pek çok ürünün üretimi, mühimmat araç ve gereçleri, radyatörler, elektrik lambaları, vidalar, elektrik boruları, yangın söndürücüler, makine parçaları, musluk, vana, su saati kapı kilitleri gibi birçok alanda atıl duruma gelebilmektedir. Bu alanlardan çıkabilecek her türlü sarı malzemenin geri dönüşüm süreçlerine dahil edilmesi ise ekonomi, ham madde ihtiyacının daha ekonomik karşılanması ve doğa açısından büyük önem taşımaktadır.

Ayrıca tüketici tarafından bakıldığında temel amaç hurdalardan maksimum kazancı sağlamaya yöneliktir. Bu nedenle hurda sarı çeşitlerinin geri dönüştürülmesinde tüketicilere maksimum faydayı sağlamaya odaklanıyoruz. Deneyimli saha ekiplerimiz ve araçlarımız ile İstanbul hurdacı ihtiyaçlarınızı olabildiğince hızlı ve tamamen şeffaf bir şekilde karşılamak temel ilkemizdir. Gerek güncel hurda fiyatlarının anlık olarak sunulması gerekse firmamızın minimum kâr oranları ile sürümden kazanmayı amaçlaması hurdanızdan maksimum kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

hurdacı çağır iletişim

                     Hurda Sarı Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Güncel hurda fiyatları, Londra Metal Borsasında belirlenen metal fiyatlarına göre belirlenmektedir. Hurda sarı fiyatları da yine bu borsada belirlenen bakır ve çinko fiyatlarına göre oluşturulur. Fakat ülkemizdeki metal fiyatlarının belirlenmesinde ek olarak döviz kuru etkili olmaktadır.

Bu iki etkene göre oluşturulan sarı hurda fiyatı ise bize referans hurda fiyatlarını vermektedir. Yani başka bir ifade ile sarı metalini işleyen atölye ve fabrikaların alım yapacağı hurda fiyatı diyebiliriz.

Bu nedenle tüketici olarak alacağınız hurda sarı fiyatları ise hurdacılar tarafından bazı maliyetler düşülerek verilmektedir. Çünkü hurdaların geri dönüşüm süreçlerine dahil edilebilmesi için çeşitli aşamalardan geçirilmesi gerekir. Maliyet oluşturacak aşamalar ise hurdaların bulunduğu durum, kalitesi, türü, konumu ve tonajı ile ilgilidir.

Sarı hurdasının yalın halde olması veya diğer maddeler ile birlikte kullanılması atıl duruma geçtiğinde ayrıştırma işlemi gerektirmektedir. Bu nedenle hurda sarı alan firmalar tarafından alım yapılacak hurdanın durumu değerlendirilmektedir. Ayrıca hurda sarının kalitesi, yüksek bakır oranına sahip olması yine hurdacılar tarafından fiyat aşamasında değerlendirilen bir durumdur.

Aynı zamanda hurdacılar tarafından alacağınız hurda fiyatlarında tonaj ve konumda önemlidir. Bir hurdanın geri dönüşüm tesisine olan uzaklığı nakliye masraflarını artıracağı veya azaltacağı için teklif aşamasında dikkat edilen bir konudur. Ek olarak hurdanın yüksek tonajlarda olması hurda sarının kg fiyatını en yüksek seviyelere çıkarabilmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi hurda sarının kilosu birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebilir. Keza hurdacı firmalarının kâr oranları ve çalıştıkları geri dönüşüm fabrikalarına bağlı olarak fiyatlar farklılık gösterebilir. Bu konuda Hurdacı ÇAĞIR olarak minimum kâr oranlarımız ile en iyi hurda fiyatlarını vermeyi amaçlıyoruz. Çevrimiçi fiyat teklifi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak, mail, whatsapp veya telefon üzerinden anlık hurda sarı fiyatı alabilirsiniz.