Hurda Kablo Fiyatları

Hurda kablo fiyatları, hurda sektöründe pek çok tüketiciyi ve hurdacıyı yakından ilgilendiren bir konudur. Kablo hurdasının fiyatları temel iki faktör olan Londra Metal Borsası ve döviz kuruna göre belirlenmektedir. Bu iki etkene göre belirlenen hurda kablo fiyatı fabrikaların alım yaptığı fiyatlarını yani referans hurda fiyatlarını oluşturmaktadır.

Tüketici olarak hurdacılar tarafından alacağınız hurda kablo fiyatları ise bazı kriterlere bağlı olarak farklılık gösterecektir. Aynı zamanda LME ve döviz kuruna göre oluşturulan hurda kablo fiyatlarının anlık olarak değişebileceği unutulmamalıdır.

            Hurda Kablo Fiyatları Nasıl Belirlenir? —

Kablonun hurda fiyatı, yukarı belirttiğimiz gibi LME ve döviz kuruna bağlı olarak belirlenmektedir. Fakat bakır kablo hurda fiyatları sadece bu faktörlere bağlı değildir. Kablo hurdalarının geri dönüşüme dahil edilebilmesi için bazı aşamalar ve maliyetler söz konusudur. Bu maliyetler ise bakır kablo fiyatını veya alüminyum kablo fiyatını etkileyebilmektedir.

Hurdacılar, çalıştıkları fabrika fiyatları üzerinden bu maliyetleri düşerek kablo hurdaları için teklif sunmaktadır. Hurdacı firmalarına maliyet oluşturacak konular ise kablonun bulunduğu durum, kablonun türü ve kalitesi, konumu ve hurdanın tonajı ile ilgilidir. Ayrıca bu etkenlerin hurdacı firmalarına farklı maliyetler oluşturması, hurdacıların farklı kâr oranlarına sahip olmaları ve farklı fabrikalar ile çalışmaları alacağınız hurda kablo fiyatını değiştirebilir.

Kablo hurdasının bulunduğu durum kablo fiyatını belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Hurda kablolar her zaman saf bir halde bulunmayabilir. Başka bir ifade ile kullanım alanlarında atıl duruma geçen kablo hurdaları plastik, bakır, demir vb. gibi malzemeler ile birlikte kullanılmış olabilir. Bu nedenle kabloların geri dönüşüm süreçlerine dahil edilebilmesi için bu malzemelerden ayrıştırılması gerekir. Buda hurda kablonun kilosunu etkileyici bir unsurdur.

            Bakır Kablo Hurda Fiyatı / Tür – Kalite

Kablonun türü ve kalitesi hurda bakır kablo fiyatlarını etkileyen unsurlardan biridir. Kablolar bilindiği üzere elektrik ve sinyal nakil hatlarında kullanılmaktadır. Bu nedenle ihtiyaçlara yönelik üretilen kablolar, bakır veya alüminyum gibi metalleri farklı oranlarda içerebilir. Aynı zamanda kablolar plastik bir kaplama ve bazı kablo türleri farklı metaller ile birlikte üretilebilmektedir. Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında hurda kablo fiyatları farklı kategorilere ayrılarak farklı fiyatlar üzerinden değerlendirilirler.

Hurda kablo türleri;

Karışık Hurda Kablo
Hurda Antigron Kablo
Hurda TTR Kablo
Ptt Kablo İçi Yağlı (Deşe)
Ptt Kablo İçi (Deşe)yagsız
İç Tesisat Kablosu Tek Damar Kalın
Yer Altı Enerji Kablosu
Çelik Zırh Hurda Kablo
Hurda Fare Yemez Kablo Fiyatı
İç Tesisat Kablosu (NYA)
%30 Bakırlı Kablo
%40 Bakırlı Kablo
%50 Bakırlı Kablo
H07V-K (NYAF) Kablosu
Kırkambar Karışık Kablo

 

            Hurda Kabloların Konumu ve Tonajı

Atıl duruma geçen hurda kabloların bulunduğu konum ve tonaj kablo fiyatını etkileyen bir unsurdur. Hurdacılar tarafından alınan hurdaların geri dönüşüm tesislerine olan yakınlığı nakliye vb. gibi maliyetleri azaltacağı için hurda kabloların kilo fiyatını etkileyebilir.

Hurdanızdan maksimum kazanç sağlamak istiyorsanız hurdanızın tonajlı olması da büyük önem taşımaktadır. Tonajlı hurda çeşitleri toplamda edilecek kâr oranı artarken bazı maliyetler azalmaktadır. Bu nedenle hurdacılar tarafından alacağınız hurda kablonun birim fiyatı maksimum düzeye çıkabilir.

Hurdacı ÇAĞIR olarak sunduğumuz hurda kablo fiyatları ve diğer hurda fiyatları tamamen güncel verilere göre oluşturulmaktadır. Yayımladığımız hurda fiyatları ise referans hurda fiyatlarıdır. Bu nedenle hurdanıza net fiyat teklifi almak için hurdanızın durumunu, konumu ve tonajını belirtmeniz gerekmektedir.