Hurda Krom Alımı —

Hurda krom alımı, geri dönüşüm firması olarak sunduğumuz hizmetlerden biridir. Hurdacı olarak faaliyet gösteren firmamız İstanbul genelinde hurda krom alımı, hurda krom fiyatları ve krom hurdalarının nakliyesi, kesimi veya sökümü gibi ihtiyaçlar için destek sağlamaktadır.

Krom oldukça değerli ve geniş kullanım alanına sahip bir metaldir. Nikel ile birlikte bir alaşım olarak farklı kalitelerde karşımıza çıkabilen krom, yapısal özellikleri sayesinde mimari, döküm, otomotiv, banyo endüstrisi, mutfak endüstrisi, metal ve çelik sanayisi, metalurji, ve kimya gibi sayısız alanda kullanılır. Kullanım alanlarında atıl duruma geçmeleri halinde ise hurdacı firmaları tarafından alınarak geri dönüşüm sürecine dahil edilirler.

Krom hurdasının geri dönüşüm süreçleri ile tekrardan ham maddeye dönüştürmek herkes için faydalı bir durumdur. Kayıpsız olarak tekrardan ham maddeye dönüştürülebilen krom malzemeler genel ekonomi ve tüketici ekonomisi için değer sağlamaktadır. Aynı zamanda metal hurdalarını çöpe atarak toprağı kirletmek yerine bu malzemeleri tekrardan işlemek istihdam, doğa ve çevre açısından daha faydalıdır.

hurdacı çağır iletişim

            Hurda Krom Alan Firmalar —

Krom hurdası alan bir firma arıyorsanız birçok hurdacı bu hizmeti sunmaktadır. Fakat hurda sektörü gürültülü ve sanayi tipi bir sektör olduğu için hurdacı firmalarına rahatlıkla ulaşamayabilirsiniz. Çünkü, hurdacılar genellikle kent merkezlerinden uzak yerlerde bulunmaktadır. Hurda krom alan yerler arasında faaliyet gösteren firmamız ise gerek fiziksel gerekse dijital alanda sürdürdüğü faaliyetler ile bu süreçleri kolaylaştırmaktadır.

Hurdacı ÇAĞIR olarak, araçlarımız ve deneyimli saha ekiplerimiz ile İstanbul’da ki tüm hurdacı ihtiyaçlarınız için 7/24 destek sunabilmekteyiz. Firmamızdan anlık fiyat teklifleri alabilir veya hurdanızın bulunduğu konuma ücretsiz keşif isteyebilirsiniz. Ayrıca atıl duruma geçen malzemelerin bazı durumlarda kesilmesi, sökülmesi, taşınması veya yıkılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda yine deneyimli saha ekiplerimiz ile tüm süreçleri herhangi bir aksaklığa yer vermeden yönetiyoruz.

Hurda krom alımı, hurda metal alımı, ikinci el konteyner alım satımı, bazı yapıların kesimi, sökümü ve yıkımı, ikinci el lokanta malzemeleri alımı gibi birçok farklı konuda İstanbul geneli destek sağlıyoruz.

Hurda Krom Fiyatları Nasıl Belirleniyor? —

Hurda metal fiyatları genel anlamda Londra Metal Borsası ve döviz kuruna bağlı olarak oluşturulmaktadır. Fakat tüketici olarak alacağınız hurda fiyatları sadece bu etkenlere bağlı değildir. Hurda krom fiyatları belirlenirken birçok değişkenden söz edilebilir. Bu değişkenlere göre her hurdacı firmasından farklı fiyatlar alabilmeniz mümkündür.

Krom hurda fiyatı, LME ve döviz kuru haricinde içerdiği metal oranına, hurdanın bulunduğu duruma, kalitesine, konumuna ve tonajına göre değişebilmektedir. Paslanmaz hurdaları farklı oranlarda nikel içermektedir. Nikelin oldukça pahalı bir metal olmasından dolayı paslanmaz hurdaları farklı kalitelerde fiyatlanmaktadır.

Ayrıca hurdanın hangi durumda olduğu hurda fiyatının belirlenmesinde önemli bir etkendir. Hurdaların geri dönüşüme dahil edilebilmesi için bazı aşamalardan geçirilmesi gerekebilir. Bu aşamalarda uygulanacak işçilik alacağınız hurda fiyatını etkileyebilmektedir. Belirttiğimiz etkenler haricinde hurda paslanmaz fiyatları hurdacı firmalarının kâr oranlarına ve çalıştıkları fabrikalara göre değişebilir.