Hurda Kağıt Alımı —

Hurda kağıt alımı, birçok hurdacı firması tarafından sunulan hizmetlerden biridir. Hurda kağıt alan yerler arasında faaliyet gösteren firmamız da tonaj limiti olmaksızın hurda kağıt alımı ve hurda karton fiyatları konusunda tüketicilere destek vermektedir. Ayrıca İstanbul hurdacısı olarak sunduğumuz diğer hurda fiyatları ile hurdanızın yaklaşık değerini öğrenebilir ve tüm hurdacı ihtiyaçlarınız için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Kağıt, günlük hayatta pek çok kullanım alanında sahiptir. Çeşitli iletişim ihtiyaçlarımız, bilgi depolama, kişisel kullanım, inşaat ve yapım, ambalaj vb. gibi alanlar başlıca kullanım alanlarıdır. Bu alanlarda atıl duruma geçen kağıt hurdalarının bir kısmı çöpe giderken bir kısmıda biriktirilerek geri dönüşüm süreçlerine dahil edilmektedir.

Alım yaptığımız hurda kağıt türleri;

1. Hamur Beyaz
Değişik Renkli Kağıt
Karton Kağıt ( Koli )
Okul Kitabı Fiyatı
A4 Fotokopi Fiyatı
Peçete Kağıdı Fiyatı
Karton Kağıt Bardak
Kullanılmış Gazete
Kullanılmamış Gazete
Bristol Kağıt
Kuşe Kağıt
Dergi
Katalog
İplik Bobin Hurdası Koçan Kağıdı
Arşiv İmha
Ofset Baskı Bozuğu
Karışık Kağıt Hurdası

hurdacı çağır iletişim

Atık kağıtların geri dönüştürülmesi ise bireysel olarak oldukça önem vermemiz gereken bir konudur. Çünkü kağıt ihtiyaçlarımızı bilindiği üzere ağaçlardan karşılamaktayız. Bu nedenle geri dönüştürülmeden çöpe giden her bir ton kağıt atık için yaklaşık olarak 16-17 yetişkin ağacın kesilmesine neden oluyoruz.

Bu zararın önlenmesi adına tüketici olarak yeterli hassasiyeti göstermemiz gerekir. Bireysel olarak düşünüldüğünde önemsiz görülen bu atıklar ülke geneli baz alındığında tonlarca olabilmektedir. Ve bu israfın yıllarca sürdüğü düşünülürse ileride geri dönüşü olmayan büyük bir kayıp bizi bekleyebilir.

Ayrıca tüketici tarafından bakıldığında temel amaç hurdalardan maksimum kazancı sağlamaya yöneliktir. Bu nedenle hurda kağıt / karton çeşitlerinin geri dönüştürülmesinde tüketicilere maksimum faydayı sağlamaya odaklanıyoruz. Deneyimli saha ekiplerimiz ve araçlarımız ile hurdacı ihtiyaçlarınızı hızlı ve tamamen şeffaf bir şekilde karşılamak temel ilkemizdir. Gerek güncel hurda fiyatlarının anlık olarak sunulması gerekse firmamızın minimum kâr oranları ile sürümden kazanmayı amaçlaması hurdanızı en iyi şekilde değerlendirmenizi ağlayacaktır.

            Hurda Kağıt Fiyatları Nasıl Belirleniyor? —

Atık kağıt fiyatları ( hurda kağıt fiyatları ) bireysel veya kurumsal alanda pek çok tüketici tarafından merak edilmektedir. Kağıdın kilosu belirlenirken bazı faktörlere dikkat edilmektedir. Bunlar faktörler söz konusu kağıdın, türü, kalitesi, nem oranı, konumu ve tonajı ile ilgilidir.

Hurda kağıdın kilo fiyatını belirleyen ilk etken hurda kağıdın türüdür. Kağıtlar kullanım alanına göre farklı kalitelerde üretilmekte ve atıl duruma geçtiğinde buna göre değerlendirilmektedir. Kağıt fiyatını belirleyen diğer etken ise hurda kağıdın kalitesidir. Hurda kağıdın içerisinde yabancı maddeler olması veya olmaması alacağınız fiyat teklifini etkileyeblir.

Kağıt hurda fiyatını büyük ölçüde etkileyebilecek diğer iki etken ise hurdanın konumu ve tonajıdır. Hurdanızın yüksek tonajda olması birim fiyatı maksimum seviyeye çıkaran en önemli etkendir. Aynı şekilde hurdanın atık kağıtların geri dönüştürüldüğü tesise olan yakınlığı alacağınız hurda karton fiyatını etkileyebilir.