Hurda Alüminyum Alımı —

Hurda alüminyum alımı, birçok hurdacı firması tarafından sunulan hizmetlerden biridir. Hurda alüminyum alan yerler arasında faaliyet gösteren firmamız ise 7/24 güncel hurda alüminyum fiyatları ile hizmet vermektedir. Ayrıca güncel hurda alüminyum fiyatları, alüminyum hurdalarının kesimi, sökümü veya yıkımı gibi konularda da firmamızdan destek alabilirsiniz.

Alüminyum insanlığın hizmetini sunulmuş en önemli metallerden biridir. Diğer metallere göre daha üstün özelliklerinin bulunmasından dolayı pek çok sektörde kullanılmaktadır. Alüminyum hafif ve yüksek mukavemete sahiptir. Çok yüksek korozyon dayanımına sahiptir. Ayrıca ısıl ve elektrik iletkenliği IACS standartlarına göre bakıra oranla %61 gibi bir değerdedir.

Alüminyumun yapısal özelliklerinden dolayı endüstriyel pek çok üründe, inşaat sektöründe, otomotiv sektöründe, savunma ve havacılık sektöründe, elektrik-elektronik alanında, ambalaj endüstrisinde ve beyaz eşya üretimi gibi nice alanda kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının fazla olmasından dolayı zamanla atıl duruma geçme olasılığı da o kadar fazladır. Bu alanlardan çıkabilecek her türlü alüminyum malzemenin geri dönüşüm süreçlerine dahil edilmesi ise ekonomi, ham madde ihtiyacının daha ekonomik karşılanması ve doğa açısından büyük önem taşımaktadır.

Ayrıca tüketici tarafından bakıldığında temel amaç hurdalardan maksimum kazancı sağlamaya yöneliktir. Bu nedenle hurda alüminyum çeşitlerinin geri dönüştürülmesinde tüketicilere maksimum faydayı sağlamaya odaklanıyoruz. Deneyimli saha ekiplerimiz ve araçlarımız ile İstanbul hurdacı ihtiyaçlarınızı olabildiğince hızlı ve tamamen şeffaf bir şekilde karşılamak temel ilkemizdir. Gerek LME ve döviz kuruna bağlı değişen güncel hurda fiyatlarının anlık olarak sunulması gerekse firmamızın minimum kâr oranları ile sürümden kazanmayı amaçlaması hurdanızdan maksimum kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

hurdacı çağır iletişim

            Hurda Alüminyum Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hurda metal fiyatları, arz-talep dengesiyle Londra Metal Borsasında belirlenen metal fiyatlarına göre belirlenmektedir. Alüminyum hurda fiyatı da bu borsada belirlenen alüminyum fiyatlarına göre oluşturulur. Fakat ülkemizde hurda alüminyum fiyatları belirlenirken döviz kuruda etkili olmaktadır.

Dolayısıyla hurda alüminyumun kg fiyatı genel anlamda döviz kuru ve LME verilerine göre belirlendiğini söyleyebiliriz. Bu verilere göre oluşturulan fiyatlar ise referans hurda alüminyum fiyatlarıdır. Yani başka bir ifade ile hurda alüminyum alan fabrika veya atölyelerin hurdacılara sunduğu fiyatlardır. Hurdacı firmaları da bu referans hurda fiyatlarından bazı maliyetleri düşerek tüketicilerden hurda alımı yapmaktadır.

Hurdacılar tarafından göz önüne alınan maliyetler ise hurda alüminyumun bulunduğu durum, hurdanın kalitesi, türü, konumu ve tonajı ile ilgilidir. Bu değişkenler hurda alım satım süreçlerinde alacağınız hurda fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir. Çünkü bu değişkenler hurdaların geri dönüşüm süreçlerinde hurdacılara maliyetleri artırabilmekte veya azaltabilmektedir. Bu nedenle alüminyum hurdasının saf halde bulunması, kesim, söküm veya yıkım gibi işçilik gerektirmemesi, yüksek kalitede ve yüksek tonajda olması hurdanızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Keza hurdacı firmalarının farklı kâr oranları ve çalıştıkları geri dönüşüm fabrikalarına bağlı olarak ta fiyatlar farklılık gösterebilir. Bu konuda Hurdacı ÇAĞIR olarak minimum kâr oranlarımız ile en iyi fiyat tekliflerini vermeyi amaçlıyoruz. Çevrimiçi fiyat teklifi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak, mail, whatsapp veya telefon üzerinden anlık hurda alüminyum fiyatı alabilirsiniz.