Hurda bakır fiyatları, hurda alım satım süreçlerinde tüketiciler tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Şirketler tarafından veya bireysel olarak satışı planlanan hurda bakırın kilosu bazı faktörlere göre belirlenmekte olup, hurda sektöründe oldukça farklı fiyatlara rastlayabilirsiniz. Genel anlamda Londra Metal Borsası ve döviz kuruna bağlı olan hurda bakır fiyatları, hurdacılar tarafından bazı kriterlere dikkat edilerek oluşturulmaktadır.

Hurdacılar tarafından tüketicilere sunulan bakırın kilosu bu kriterlere bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Bu kriterlere değinecek olursak hurda bakırın türü, kalitesi, bulunduğu durum, ağırlığı, konumu ve hangi fiyattan fabrikaya verileceği ile ilgilidir. Bu etkenler hurdaların geri dönüşüm süreçlerinde her hurdacı firması için farklı maliyetler oluşturabileceğinden farklı fiyat teklifleri alabilirsiniz.

hurdacı çağır iletişim


   Bakır Hurda Fiyatı —

Bakırın hurda fiyatı yukarıda belirtiğimiz gibi bazı faktörlere göre değişebilmektedir. Aşağıdaki listeden hurda sektörü verilerine göre ortalama olarak oluşturulan hurda bakır fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Hurdacı ÇAĞIR ekibi olarak satmak istediğiniz hurda bakır türleri için mail destek bölümünden, whatsapp üzerinden veya iletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

   Bakırın Kilosu —

Hurda sektörünün en çok merak edilen konusu şüphesiz ki hurda bakırın kilosudur. Bakır günlük hayatta ve endüstrinin pek çok kolunda kullanılan, elektriği ve ısıyı oldukça iyi ileten değerli bir metaldir. Bu nedenle sayısız kullanım alanından atıl duruma geçebilen bakırın kilosu alım satım süreçlerinde araştırılmaktadır. Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi bakırın kilo fiyatı hurda bakırın türüne göre farklılık göstermektedir.

Her ürün ve malzemede olduğu gibi hurda malzemeler arasında da kalite farkları olduğunu söyleyebiliriz. Hurda malzemelerin yapısal özellikleri, bulunduğu formlar, içerdikleri metal oranları veya geri dönüşüm süreçlerinde ekstra işlem isteyip istemediklerine göre farklı kaliteler oluşmaktadır. Örneğin, kabloların soyulması ile elde edilen bakır soyma bakır fiyatı üzerinden değerlendirilirken, kabloların yanması sonucu elde edilen bakır kırkambar bakır fiyatı üzerinden değerlendirilmektedir.

— hurda bakır türleri;

  • Soyma Bakır
  • Lama Bakır
  • Antigron Bakır
  • TTR Bakır
  • Külçe Bakır
  • Bakır Talaşı
  • Kırkambar Bakır

Atıl duruma geçen bakır türleri, farklı alanlardan, farklı form ve kalitelerde çıkabileceği için aralarında fiyat farkları oluşabilmektedir.


   Anlık Bakır Fiyatları —

Anlık bakır fiyatları, hurdacılar ve tüketiciler tarafından bakır alım satımında anlık olarak takip edilmektedir. Çünkü dünya metal piyasasındaki olası değişimler veya döviz kurundaki hareketlilik doğrudan günlük bakır fiyatlarını etkilemektedir. Bu nedenle arka planda ekiplerimiz metal fiyatlarına ve döviz kuruna göre referans hurda fiyatlarını oluşturmaktadır.

Günlük bakır fiyatlarını düzenli olarak yayımlasak ta anlık bakır fiyatlarının değişebileceği unutulmamalıdır. Satmak istediğiniz hurda bakır çeşitleri için destek sayfamızdan bizlere ulaşabilir ve anlık hurda bakır fiyatını teyit edebilirsiniz.