Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum fiyatları, bakır ve demir fiyatları kadar olmasada hurda sektöründe en çok merak edilen hurda fiyatlarından biridir. Alüminyum hurda fiyatı, iki temel faktör ile oluşturulmaktadır. Bunlar Londra Metal Borsası ve döviz kurudur. LME ve döviz kuruna göre oluşturulan alüminyumun kilo fiyatı referans hurda fiyatını oluşturmaktadır.

Başka bir ifade ile alüminyumu işleyen atölyeler veya fabrikaların alım yaptığı alüminyum hurda fiyatını oluşturmaktadır. Tüketici olarak hurdacılar tarafından alacağınız alüminyum fiyatları ise bazı kriterlere bağlı olarak farklılık gösterecektir. Aynı zamanda LME ve döviz kuruna göre oluşturulan alüminyum hurda fiyatlarının anlık olarak değişebileceği unutulmamalıdır.

            Alüminyum Hurda Fiyatı Nasıl Belirlenir? —

Alüminyumun hurda fiyatı, yukarı belirttiğimiz gibi LME ve döviz kuruna bağlı olarak belirlenmektedir. Fakat alüminyumun kilosu sadece bu faktöre bağlı değildir. Hurdaların geri dönüşüm süreçlerine dahil edilme aşamalarında bazı maliyetler söz konusudur. Bu maliyetlerde alüminyumun kg fiyatını etkileyebilmektedir.

Hurdacılar, çalıştıkları fabrika fiyatları üzerinden bu maliyetleri düşerek hurda alım satımında teklif sunmaktadır. Hurdacı firmalarına maliyet oluşturacak konular ise hurdanın bulunduğu durum, hurdanın türü ve kalitesi, konumu ve hurdanın tonajı ile ilgilidir. Ayrıca bu etkenlerin hurdacı firmalarına farklı maliyetler oluşturması, hurdacıların farklı kâr oranlarına sahip olmaları ve farklı fabrikalar ile çalışmaları alacağınız alüminyum hurda fiyatını değiştirebilir.

Hurda alüminyum malzemenin bulunduğu durum hurda fiyatını belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Hurda alüminyum malzemeler her zaman saf bir halde bulunmamaktadır. Başka bir ifade ile kullanım alanlarında atıl duruma geçen alüminyum hurdaları plastik, bakır, demir vb. gibi malzemeler ile birlikte kullanılmış olabilir. Bu nedenle alüminyumun geri dönüşüm süreçlerine dahil edilebilmesi için bu malzemelerden ayrıştırılması gerekir. Buda hurda alüminyumun kilosunu etkileyici bir unsurdur.

            Hurda Alüminyumun Kilosu / Türü – Kalitesi —

Hurda alüminyumun kilosu belirlenirken dikkat edilen diğer bir kriter hurdanın türü ve kalitesidir. İhtiyaçlara yönelik üretilen alüminyum türleri farklı formlarda, saf halde veya farklı alaşımlar halinde olabilmektedir. Örneğin elektrik ve kimya endüstrisinde saf alüminyum kullanılmaktadır. Alüminyumuna, bakıra ilave edilerek oluşturulan alüminyum ise havacılık alanında kullanılmaktadır. Alüminyum malzemelerin farklı alaşımlar halinde olması hurda alüminyumun kilosunu etkileyebilmektedir.

Hurda alüminyum türleri;

Hurda Alüminyum Araiş Levha
Hurda Alüminyum Tel
Hurda Alüminyum Boyasız Profil
Hurda Alüminyum Profil
Hurda Alüminyum Ofset Matbaa Kalıbı
Hurda Alüminyum Folyo
Hurda Alüminyum Jant
Hurda Alüminyum Boyalı Levha
Hurda Alüminyum Tas Tabak
Hurda Alüminyum Çatı
Hurda Alüminyum Sert
Hurda Alüminyum Kutu
Hurda Alüminyum Talaş
Hurda Alüminyum Çelikli ve Plastikli Tel
Hurda Alüminyum Piston
Hurda Alüminyum Klima Radyatörü ( Bakırlı Petek )

            Hurda Alüminyum KG Fiyatı / Konum ve Tonaj —

Alüminyumun kg fiyatı belirlenirken dikkat edilen kriterler arasında hurdanın konumu ve tonajı bulunmaktadır. Hurdacı firmaları tarafından alınan hurdaların geri dönüşüm tesislerine olan yakınlığı nakliye vb. gibi maliyetleri azaltacağı için hurda alüminyumun kilo fiyatını etkileyebilir.

Hurdanızdan maksimum kazanç sağlamak istiyorsanız hurdanızın tonajlı olması da büyük önem taşımaktadır. Tonajlı hurda çeşitleri toplamda edilecek kâr oranı artarken bazı maliyetler azalmaktadır. Bu nedenle hurdacılar tarafından alacağınız hurda alüminyumun birim fiyatı maksimum düzeye çıkabilir.

Hurdacı ÇAĞIR olarak sunduğumuz hurda alüminyum fiyatları ve diğer hurda fiyatları tamamen güncel verilere göre oluşturulmaktadır. Yayımladığımız hurda fiyatları ise referans hurda fiyatlarıdır. Başka bir ifade ile her hurdanın farklı konumda, tonajda ve farklı durumda olması farklı fiyatlar almanıza neden olur. Bu nedenle hurdanıza net fiyat teklifi almak için mail, whatsapp veya iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.